Згідно Закону України 3651-д орган місцевого самоврядування «Остриківська громада» (код ЄДРПОУ: 04353451) був реорганізований і увійшов до складу Токмацької громади

Для можливості відновлення сайту дзвоніть за телефонами: (0432) 55-43-69 - Метастудія (Вінниця)
Starostat.org.ua - розробка веб-сайтів для старостинських округів ОТГ України
A A A K K K
для людей із порушенням зору
Остриківська громада
припинила діяльність, увійшла до складу Токмацької громади

Розвиток громадянського суспільства в Остриківській громаді: перші успіхи

У жовтні завершується проект «Зміцнення демократичного врядування», в якому протягом року брали участь представники Остриківської ОТГ. Проект розробила та реалізувала громадська організація «СТЕП» з міста Запоріжжя. Слоган проекту: «Співпраця заради розвитку». І це невипадково, адже спрямований він насамперед на підтримку громадських ініціатив і налагодження ефективної взаємодії між активними жителями громад і місцевою владою.

З цією метою з листопада минулого року ГО «СТЕП» провела близько 30 заходів: тренінги, робочі зустрічі, фокус-групи. Участь у них взяли працівники органів місцевого самоврядування, лідери громадських організацій та небайдужі мешканці – це кількасот осіб з різних куточків Запорізької області. До речі, хоча в навчальній частині проекту взяли участь представники 11 ОТГ, лише 6 з них змогли сформувати потужні місцеві команди та розробити власні проектні ідеї. У підсумку вони отримали фінансування від фонду NED на втілення цих ідей у життя. Приємно, що в їх числі й Остриківська громада, представники якої вирішили створити консультативно-дорадчий орган при Остриківській сільській раді – Раду Співпраці. Для цього було запропоновано провести тренінги для активістів та подальшу інформаційну кампанію. Ці заходи відбулись протягом літа.

До складу Остриківської команди увійшли: спеціаліст відділу містобудування, архітектури, інфраструктури та інвестицій Остриківської сільської ради Ольга Бєлоус, староста Очеретуватського старостинського округу Олександр Ішутінов, активісткиЮлія Калашник і Юлія Школик, в подальшому всі разом і  стали засновниками ГО «Майстерня добробуту».

Створення громадської організації «Майстерня добробуту», виявлення та згуртування активних мешканців з різних сіл громади, поява нових партнерств та зародження цікавих ініціатив – це головні досягнення Остриківської команди за час участі в проекті. Наприклад, ще навесні  новостворена ГО долучилась до проекту «Токмак - майстерня партисипації», реалізований ГО «Ортега і Гассет», а зовсім нещодавно в Остриківці відбувся тренінг для молоді за програмою «Активні громадяни» від ГО «Інститут Республіка». Крім того, в серпні був успішно випробуваний формат «креативних п’ятниць» (пізніше перейменовано на «креативні майстерні») – творчі зустрічі небайдужих жителів громади. А ще розпочалось створення молодіжного хабу, продовжується формування Ради Співпраці…

Наприкінці вересня ГО «Майстерня добробуту» презентувала свої досягнення в Запоріжжі – на підсумковому форумі проекту «Зміцнення демократичного врядування». Участь у заході взяла й голова Остриківської сільської ради Наталія Івашина. Крім того, наші перші історії успіху ввійшли в практичний посібник «Розвиток громадянського суспільства в ОТГ. Прості рішення для складних питань», що готує ГО «СТЕП» за підсумками свого річного проекту. Невдовзі посібник буде надруковано та поширено серед Запорізьких громад.

Звісно, це поки що невеликі успіхи на шляху до активізації та розвитку громади. Проте, вони є надзвичайно важливими для наступних проектів і майбутніх великих справ. А вони неодмінно будуть – і ми запрошуємо всіх небайдужих мешканців Остриківської громади до участі в них та співпраці!

Ініціативна група ГО «Майстерня добробуту»


Розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування
Пропонуємо веб-платформи по створенню власного веб-сайту державним органам влади, органам місцевого самоврядування та державним установам
Gromada.org.ua, Starostat.org.ua, Rayrada.org.ua, Rda.org.ua, Osv.org.ua

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано