Згідно Закону України 3651-д орган місцевого самоврядування «Остриківська громада» (код ЄДРПОУ: 04353451) був реорганізований і увійшов до складу Токмацької громади

Для можливості відновлення сайту дзвоніть за телефонами: (0432) 55-43-69 - Метастудія (Вінниця)
Starostat.org.ua - розробка веб-сайтів для старостинських округів ОТГ України
A A A K K K
для людей із порушенням зору
Остриківська громада
припинила діяльність, увійшла до складу Токмацької громади

село Урожайне

Історія села Урожайне

Село Урожайне розташоване в Токмацькому районі Запорізької області. Населення становить 409 осіб.
Село Урожайне знаходиться між річками Токмак і Бегим-Чокрак (4-5 км), на відстані 6 км від села Трудове. Поруч проходять автомобільна дорога Т 0813 та залізниця, станція Стульневе за 5 км.

Спочатку радгосп було створено в  1921 році на базі невеличкого поміщицького маєтку, в якому вирощували посадковий матеріал фруктових і декоративних дерев. Площа земельних угідь на той час складала 200 га. Потім Молочанський райземвідділ нарізав ще близько 700 га і надав господарству деякий інвентар і коней. В  1928 році площа угідь була доведена приблизно до 3357 га. Тоді ж господарство одержало перший трактор "ФОРДЗОН". Перебуваючи в складі Дніпропетровського зернотресту, радгосп був насіннєвим по зернових і баштанних культурах. Розпочинається закладання теперішньої центральної садиби (до 1928 року  вона знаходилась на лівому березі р. Молочної, в с. Трудове). На початок 1931 р. вже було споруджено 4 будинки, гуртожиток, склад, контору та інші будівлі. 

        КОЛИ ПОЧАЛАСЬ ВЕЛИКА ВІТЧИЗНЯНА ВІЙНА, радгосп евакуював трактори, коней, худобу на Кавказ. Після повернення довелося усе відроджувати, бо фашисти повністю зруйнували господарство. Наказом № 49 від 20 березня  1956 року по Запорізькому управлінню радгоспів, господарство було приєднане до радгоспу «Запорізький» надалі іменувалося фермою №4. Повторно "Скелястий" організовано в 1963 році на базі земель радгоспу «Запорізький», колгоспів "Україна" і "Червоний прапор". Наказ про це Запорізькому управлінні радгоспів було підписано 16 листопада. Створюються два відділки: перший в с. Урожайному, другий с. Трудовому. На тої час на центральній садибі 69 дворів, де мешкали 238 жителів, з яких  130 працездатних. Не вистачало житла, тваринницьких приміщень. Не було адмінбудови, школи і доріг . В перші роки другого народження в радгоспі збудували двоповерхові будинки, майстерню, інші виробничі приміщення.   Відповідно в 1968 і 1969 р.р. було споруджено їдальню, амін. будівлю контори. Згодом радгосп набув статус спеціалізованого м'ясо-молочного господарства. Водночас рослинництво залишається головною галуззю.

За тридцять років у "Скелястому" чимало збудовано: виробничі приміщення, житло, школу. Неабияка, заслуга в цьому та становленні господарства , керівників радгоспу, його робітників.

На чолі господарства

 Першим директором радгоспу був Демченко Василь Петрович – колишній садівник поміщиці. В 1933р. господарство очолював Вениченко. Наступні два роки – Микола Рудольфович Ліцус; з 1937р. по 1945р.- Михайло Іванович Ґудзь (він зокрема, під час великої вітчизняної війни евакуйовував господарство, а потім повертав його в рідний край). Затим директором був Калашников Федір Павлович. Після повторного створення радгоспу в 1963р. його очолив Олексій Данилович Рак. В наступні роки господарством керували Корнєв Петро Дмитрович, Зеленов Віктор Іванович, Рибалко Іван Кирилович, Щербаков Володимир Якович, Мазур Юрій Дмитрович, Псьол Анатолій Іванович. Останні роки радгосп очолював Марковіченко Анатолій Федорович. 

                     Трудові династії, ветерани... 

За 30 років,що минули після другого народження радгоспу, і тут встигли вирости трудові династії - Кущів і Сєдових, Чинякіних і Башевих, Древичів і Донченків, Дідухів і Карпяків...Важко назвати тих, чий внесок у становлення і розвиток і господарства був би незначним. Багато років сумлінної праці віддали рідному селу  Дмитро Ілліч і Валентина Іванівна Добрі, Іван Дем’янович і Галина Іллівна Мірошники, Павло Федорович і Ганна Олексіївна Божки, Катерина Макарівна і Пилип Прокопович Черкасови. І це далеко не повний перелік. Продовжують працювати пенсіонери Софія Миронівна Чинякіна і Ксенія Пилипівна Калита, Алла Михайлівна Савицька, Віра  Іванівна Башева, Микола Сидорович Сєдов і Володимир Захарович Карпенко, Микола Петрович Ющенко і Катерина Петрівна Собецька. І Понад двадцяти років .      

  Трудяться у радгоспі Володимир Андрійович і Лариса  Павлівна Маркуці, Микола  Володимирович Мельник, Микола Дмитрович і Люся Олексіївна Німкови. Ясна річ, не вичерпується список ветеранів цими переліченими іменами. Тим часом професійно зростає і молода зміна радгоспу – робітники різних професій. В їх числі Юрій та Олег Сєдови, Валерій Німков, Сергій Маркуця. 

 

 

 


Розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування
Пропонуємо веб-платформи по створенню власного веб-сайту державним органам влади, органам місцевого самоврядування та державним установам
Gromada.org.ua, Starostat.org.ua, Rayrada.org.ua, Rda.org.ua, Osv.org.ua

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано