Згідно Закону України 3651-д орган місцевого самоврядування «Остриківська громада» (код ЄДРПОУ: 04353451) був реорганізований і увійшов до складу Токмацької громади

Для можливості відновлення сайту дзвоніть за телефонами: (0432) 55-43-69 - Метастудія (Вінниця)
Starostat.org.ua - розробка веб-сайтів для старостинських округів ОТГ України
A A A K K K
для людей із порушенням зору
Остриківська громада
припинила діяльність, увійшла до складу Токмацької громади

Історична довідка

Більшість сіл Остриківської громади засновані німецькими колоністами на початку ХІХ століття. Це Лібенау, Вернерсдорф, Шензе, Фабрекервідзе, Фірстенау, Кайкулак колишньої Гальбштафтської волості. Указом Президії Верховної Ради УССР від 21.05.1945 р. було перейменовано с. Шензе на с. Снігурівка, с. Фабрекервідзе на с.Фабричне, с. Кайкулак на с. Трудове, с. Фірстенау на с. Лугівка, с. Вернерсдорф на с. Прибережне, с. Лібенау на с. Майське. А в 1974 році села Прибережне та Майське приєднали до села Остриківка.

На території села Трудового було виявлено та досліджено місце розташування хутора Фельзенталя (територія колишнього Молочанського менонітського округу). Який був заснований в 1820 р. Питером Реймером. До теперішнього часу збереглися залишки двох колодязів, а на території кладовища – могили Сари Енс (07.07.1805-27.05.1883), Анни Раймер (29.08.1821-13.01.1901) і надгробна плита Гертруди Реймер.

У 1879 році в Фабрекервідзе було збудовано  цегельно-черепичний завод, а у 1894 році вітряний млин та млин на паровій тязі Г. Волла в с. Шензе. Нажаль ці споруди не збереглися до теперішнього часу.

 

 

 


Розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування
Пропонуємо веб-платформи по створенню власного веб-сайту державним органам влади, органам місцевого самоврядування та державним установам
Gromada.org.ua, Starostat.org.ua, Rayrada.org.ua, Rda.org.ua, Osv.org.ua

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано