Згідно Закону України 3651-д орган місцевого самоврядування «Остриківська громада» (код ЄДРПОУ: 04353451) був реорганізований і увійшов до складу Токмацької громади

Для можливості відновлення сайту дзвоніть за телефонами: (0432) 55-43-69 - Метастудія (Вінниця)
Starostat.org.ua - розробка веб-сайтів для старостинських округів ОТГ України
A A A K K K
для людей із порушенням зору
Остриківська громада
припинила діяльність, увійшла до складу Токмацької громади

село Скелювате

Історія села Скелювате

 

Скелювате — село в Україні, в Токмацькому районі Запорізької області. Населення становить 216 осіб. 

Село Скелювате знаходиться на берегах річки Бандурка, яка через 2,5 км впадає в річку Токмак, нижче за течією на відстані 2,5 км розташоване село Трудове. Річка в цьому місці пересихає, на ній зроблена загата.

Сучасне Скелювате було засновано щонайменше наприкінці XIX ст. І виникло воно на березі р. Бандурки, про яку нині нагадує хіба що очерет та струмочок, який часто пересихає, а також однойменна балка, нанесена на військових картах. Село так назвали за виходи скельних порід Приазовського кристалічного масиву.

На західній стороні скелюватського ставка ще після війни стояло два ряди хат. В одній з них жив Петруня, біля його двору знаходився колодязь. Воду витягували дерев’яним відром місткістю як дві сучасні цеберки. Поруч стояло корито, метрів 5 у довжину, для напування худоби. З часом молодь, утворюючи сім’ї перебиралась в центр села. Так і не стало тієї околиці.

Уродженка Скелюватого Н. Донченко згадала, що колись у тій часині села були гарні садки, де росли горіхи, яблуні та груші. А колодязь той і нині слугує людям, жителі навколишніх сіл уже не одне десятиліття називають його – Петруніна криниця.

 


Розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування
Пропонуємо веб-платформи по створенню власного веб-сайту державним органам влади, органам місцевого самоврядування та державним установам
Gromada.org.ua, Starostat.org.ua, Rayrada.org.ua, Rda.org.ua, Osv.org.ua

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано