Згідно Закону України 3651-д орган місцевого самоврядування «Остриківська громада» (код ЄДРПОУ: 04353451) був реорганізований і увійшов до складу Токмацької громади

Для можливості відновлення сайту дзвоніть за телефонами: (0432) 55-43-69 - Метастудія (Вінниця)
Starostat.org.ua - розробка веб-сайтів для старостинських округів ОТГ України
A A A K K K
для людей із порушенням зору
Остриківська громада
припинила діяльність, увійшла до складу Токмацької громади

село Остриківка

Історія села Остриківка

 

Остриківка виникла приблизно на початку XIX ст.. як хутір Великого Токмака, від якого відокремилась в 1842 р. Село заснувалось на лівому березі річки Токмак. На правому березі  уже були тоді німецькі колонії Лібенау і Вернерсдорф.

         Назва с. Остриківка зв’язується з іменем першого хуторянина козацького старшини Юхима Острика. За статистичними даними 1864 р. значиться село Острикове, село казьонне тобто із державних селян, що складається власне із двох поселень Острикове (Горо Токмак) і Скелювате. Дворів 121, чоловіків 429, жінок 434. В кінці 70-х і на початку 80-х років XIX є молитовний будинок та школа. За переписом 1896 року в Остриковому-Скелеватому значиться церква, дві школи, 5 вітряних млинів, 2 маслобойні, 5 кузень, хлібозапаснй магазин і винна лавка.

Завдяки колишньому секретарю парткому колоспу, учаснику Великої Вітчизняної   війни Г. Хвостику в Остриківці було створено музей історії села. Григорій Ілліч побував в архівах, від найшовши унікальні історичні відомості.

У матеріалах музею містяться також деякі відомості про тамтешні менонітські колонії Лібенау, Вернерсдорф (колишна Майське і Прибережне, які були приєднані до Остриківки в 1974 р.) і Шензе (сучасна Снігурівка), засновані протягом 1823-1824 рр. У 1879 році в Лібенау було збудовано цегельно-черепичний завод, на якому   працювали 11 робітників. У рік завод випускав 200 тис. шт.. цегли і 3 тис. шт. черепиці. В  менонітських поселеннях широко застосовувалося розведення шовкопрядів, цим в основному займалися жінки.


Розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування
Пропонуємо веб-платформи по створенню власного веб-сайту державним органам влади, органам місцевого самоврядування та державним установам
Gromada.org.ua, Starostat.org.ua, Rayrada.org.ua, Rda.org.ua, Osv.org.ua

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано